پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل به فردی گفته میشود که تخصص لازم را در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند در محلی که خانواده سالمند معین میکند؛ داشته باشد و به کلیه مسائل مرتبط سالمند تسلط کامل داشته باشد و یکی از عوامل موثر در استخدام پرستار ایجاد ارتباط و هماهنگی با سالمند میباشد. استخدام پرستار سالمند در منزل شامل خدمات درمانی نیز میشود و معمولا هزینه ی آن کمتر از بیمارستان و خانه سالمندان میباشد پرستار شخصی تفاوت بسیاری با پرستاری در بیمارستان دارد زیرا که مراقبت شدید تر و رسیدگی بیشتر وجود دارد و خود سالمند نیز ارتباط عاطفی بیشتری با خانواده خود در منزل دارد. مرکز پرستاری تدبیر با داشتن بزرگترین پایگاه داده شامل پرستاران ، بهیاران و کمک بهیاران آموزش دیده و با تخصص در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند میتواند به شما در انتخاب بهترین پرستار کمک کند شما میتوانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در تماس باشید.

مزایای استخدام پرستار سالمند

01
01
مراقبت 24 ساعته از سالمند

یکی از مهمترین فواید استخدام پرستار را میتوان مراقبت ویژه یا اختصاصی از سالمند در منزل دانست زیرا خیلی از افراد به دلیل مشغله کاری یا تربیت فرزندان زمان یا توان کافی برای مراقبت از سالمند شان ندارند و این سبب میشود که پرستاری برای رفع این مشکل استخدام نمایند.

02
02
کاهش هزینه ها

شما با استخدام پرستار سالمند در منزل میتوانید از هزینه های گزاف کم کنید همچنین در حال حاضر هزینه ی مراقبت از سالمند در بیمارستان ها یا خانه سالمندان بسیار بالاتر از هزینه استخدام یک پرستار در منزل میباشد.

03
03
امنیت بالای سالمند

امنیت سالمند یکی از نقاط قوت پرستاری از سالمند در منزل است و این امنیت هم به معنای امنیت روحی و هم به معنای امنیت سلامتی سالمند میباشد زیرا زمانی که یک پرستار بصورت مداوم مراقب وضعیت سلامتی سالمند شما باشد میتوانید از سلامتی ایشان آسوده خاطر شوید. در صورتی که ما نمیدانیم در خانه های سالمندان به اندازه کافی به سالمندتان رسیدگی میشود یا خیر.

04
04
تغذیه مناسب

در صورت داشتن پرستار در منزل میتوانید از اینکه سالمندتان تغذیه مناسبی دارد و اطمینان حاصل نمائید. همچنین غذای خانگی با دقت بیشتر و متناسب با شرایط جسمی سالمند تهیه میشود. در صورتی که ممکن است در خانه سالمندان یا بیمارستان ها غذایی نامناسب با سلیقه سالمند به او بدهند. و سالمند ناراضی باشد.

نکته مهم

پرستار یا مراقب سالمند در خانه اشخاصی هستند که :

 خدمات مراقبتی  را در منزل به سالمند ارائه میدهند و دیگر نیاز به اینکه به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه شود ندارند. پرستاران این مجموعه اشخاصی هستند که کار مراقبت و نگهداری از سالمند را با مهارت های خاصی انجام میدهند. خدمات قابل ارائه توسط پرستار بیمار و سالمند جزء خدمات غیر پزشکی بوده و شامل تهیه وعده های غذایی ، تمیز کردن ، حمام کردن ، نظافت فردی و… میباشد، این افراد دارویی تجویز نمیکنند اما میتوانند در ساماندهی یا یادآوری به بیمار درباره داروهای خود کمک کنند.

آشنایی بیشتر

وظایف پرستار سالمند

پرستار نقش مهمی در نگهداری و مراقبت از سالمند ایفا میکند برنامه ریزی مراقبت از سالمند ، از مصرف دارو گرفته تا رژِیم غذایی برعهده اوست؛ او مراقبت های لازم را به عمل آورده و پیشرفت بهبود سالمند را بررسی مینماید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد میکند او باید علائم حیاتی سالمند را بررسی کرده و دارو هایش را بدهد پانسمان هایش را عوض کند و وضعیت زخم هارا بررسی نماید. روحیه سالمندان با سن آنان رابطه مستقیمی دارد زیرا با افزایش سن ، سالمندان حساس تر میشوند و به دلیل اینکه در سنین سالمندی تسلط بر محیط کمتر میشود نیاز بیشتری به اطرافیان خود دارند استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل میتواند بهترین گزینه ی پیش رو برای تمامی افرادی باشد که با مشغله های فراوان در طول شبانه روز ، فرصت مراقبت از پدر و مادر پیر و کهنسال خویش را ندارند. حال اگر شما پرستاری را انتخاب کنید و امور مراقبتی سالمند را به او بسپارید باعث میشود که سالمند فکر سربار بودن نکند و شماهم به کار های روزمره خود برسید و هم سالمندتان از خدمات مفیدی بهره مند شده و شما هم زندگی لذت بخش تری داشته باشید.