پرستار بیمار

پرستار بیمار

به شخصی که در زمینه مراقبت و نگهداری از بیمار چه به صورت حرفه ای یا معمولی فعالیت میکند پرستار بیمار می گویند. شما به جای اینکه بیمار خود را به مراکز درمانی یا خانه سالمندان بسپارید از انها در منزل مراقبت و نگهداری میکنید و این اشخاص در منزل شما فعالیت میکنند. پرستار بیمار حتما باید مهارت هایی مثل روابط عمومی بالا ، صبر زیاد ، اخلاق مناسب داشته باشد. این مهارت ها برای این است که بتواند فشار های کاری را تحمل کرده و آرامش خود را در شرایط مختلف حفظ نماید. این اشخاص سلامت بیمار را در هر لحظه بررسی کرده و واکنش بیمار به دارو هایش را کنترل میکنند و در صورت بروز مشکل یا تغییر قابل توجه به پزشک مورد نظر خانواده اطلاع میدهند. برخی از پرستاران متناسب با نیاز های شما برای انجام درمان های توانبخشی طبق دستور پزشک اقدام می نمایند.

01
01
پرستار بیمار در منزل مرکز پرستاری تدبیر دارای مهارت های لازم میباشند

پرستارانی که از طریق مرکز پرستاری تدبیر اعزام میشوند؛ دارای سابقه کاری در یکی از زمینه های پرستاری از سالمند کودک یا بیمار میباشند و همگی از دانش و مهارت کافی برخوردار بوده و از روش های مراقبت و نگهداری آگاهند.

02
02
چگونه پرستار بیمار مطمئن پیدا کنیم

طبق مباحثی که در بالا گفته شد، پرستار در منزل باید دارای تجربه و سابقه کار مفید و قابل استناد باشد. بسیاری از این افراد از طریق مراکز پرستاری فعالیت میکنند. مرکز پرستاری تدبیر دارای بهترین خدمات از جمله دارای نیروهایی است که دارای سابقه کاری در زمینه پرستاری از بیمار میباشند و همگی از دانش و مهارت کافی برخوردار هستند و از فیلتر های رسمی موسسه عبور کرده اند و همچنین دارای سامانه crm میباشد که بصورت شبانه روز از حال بیمار و پرستار آگاه است و همواره هدف ما جلب رضایت کارفرماهای محترم میباشد.

نکته مهم

انواع خدمات پرستار بیمار

نوع اول پرستارانی هستند که در مراکز دولتی و تحت نظر آنها مراقبت و سرویس رسانی میکنند و نوع دوم پرستارانی هستند که به صورت خصوصی میباشند و خانواده ها برای بیماران خود در منزل استخدام میکنند که کیفیت زندگی بیمار را در عین بالا بردن سلامتی آنها ارتقاء می بخشند و در رابطه با تمامی مسائل مربوط به بیمار صحبت کرده و سابقه و علائم پزشکی بیمار را ثبت می کنند و همچنین در صورت استفاده از تجهیزات کنترل و بررسی آنها ، کنترل کردن و تسلط داشتن به داروها و دستورات درمانی بیمار ، مشاوره با پزشک خانواده برای بالا بردن سطح سلامتی بیمار ، آموزش های لازم به بیمار و اعضای خانواده ایشان جزء وظایف کاری آنها میباشد.

آشنایی بیشتر

چه زمانی به پرستار بیمار در منزل نیازمندیم

بیماری امری طبیعی بوده که ممکن است برای خانواده و یا هر شخصی در هر رده سنی اتفاق بیوفتدو عمدتا کسانی برای بیماران خود پرستار استخدام میکنند که شاغل باشند ، دور بودن مسیر زندگی انها از محل زندگی بیمار و نداشتن اطلاعات کافی از نحوه نگهداری بیمار، سبب میشود اعضای خانواده به دنبال فردی باشند تا بیمار را بصورت 24 ساعته همراهی کند و این شخص حتما باید از تجربه و آگاهی لازم برخوردار باشد و این نکته قابل توجه است که هر شخصی را نمیتوانید به عنوان پرستار بیمار در نظر بگیرید زیرا این امر میتواند در هنگام بروز مشکل برای بیمار و خانواده ایشان مشکلات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد علاوه بر این پرستار ملزم است که به صورت 24 ساعته با پزشک خانواده در ارتباط باشد و روند پزشکی را اطلاع دهد و معمولا پرستاری که استخدام میکنید؛ باید حدالامکان دارای تحصیلات و تجربه کافی مرتبط با نحوه مراقبت و نگهداری از بیمار باشد.