واکر | واکر چرخ دار | واکر تاشو | رولیتور

واکر | واکر چرخ دار | واکر تاشو | رولیتور

امروزه واکر ها در انواع و تنظیمات مختلف ارائه می‌شوند. بیشتر از نوع تاشو، قابل جاسازی و حمل پذیر استفاده می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا در هنگام راه رفتن و ایستادن با حفظ ایمنی مناسب به کمک دستگاه وزن خود را حفظ کنند. طراحی انواع آن‌ها متفاوت است. اطلاعات زیر یک مرور کلی از چندین نوع مختلف واکرهای تحرک در دسترس است. همانند بسیاری از انواع دیگر تجهیزات پزشکی خانگی، واکرها باید قبل از خرید مورد آزمایش قرار گیرند.گرچه ممکن است در بازار قیمت‌های ارزان‌تر از فروشندگان آنلاین وجود داشته باشد،خرید واکر یا رولیتوری که نیاز های کاربر را برآورده نمی‌کند، صرفا هدر دادن پول خواهد بود. قبل از خرید آنلاین مطمئن شوید که می ‌دانید نیاز شما چیست و محصولی که خریداری می‌ کنید این نیاز را برآورده می‌ کند.
01
01
رولیتور

واکر رولیتور یا همان واکر چرخ‌دار نوعی واکر است که کاربر هرگز نباید در طول استفاده از آن‌ها از روی زمین بلندشان کند. رولیتور رایج‌ترین نوع واکر است که امروزه به دلیل ثبات، سهولت استفاده و ویژگی‌های موجود به عنوان تجهیزات استاندارد و یا آپشن‌ های دیگر به فروش می‌رسد. رولیتورها معمولا با چهار چرخ (دو چرخ جلو غلطان است)، ‌ترمز دستی، یک صندلی و اغلب یک سبد عرضه می‌شوند.

02
02
واکرهای پلتفرمی

واکر‌های پلتفرم، گاهی اوقات به عنوان واکر‌های میزی نیز نامیده می‌شوند، اساسا همان واکر چرخ دار هستند که دارای صفحه‌ای در ارتفاع سینه هستند برای افرادی که بازوها و یا دست های شان توانایی تحمل وزنشان را ندارد. کاربر بازوهای خود را بر روی صفحه واکر می‌گذارد و به سمت جلو حرکت می‌کند واکرهای دقیق‌تر این مدل نیز ممکن است دستگیره‌هایی برای گرفتن و برخی از انواع سیستم‌های ترمز را داشته باشند.

03
03
واکر زانویی

واکر زانویی برای افرادی که به طور معمول در راه رفتن مشکل ندارند، طراحی شده‌ است اما به دلایلی نمی‌توانند وزن خود را بر روی یک پا قرار دهند. واکر زانو به طور معمول دارای چهار چرخ، یک نوع دستگیره، ‌ترمز و پد زانو است. هنگام استفاده از یک واکر زانو کاربر پای خود را در ناحیه زانوی خم می‌کند و زانویش را روی پد زانو قرار می‌دهد تعادل خود را با استفاده از پای سالم خود درحالی‌که وزنش بر روی واکر زانو نگه داشته می‌شود، حفظ می‌کند. برخی از مدل‌های واکر زانو هم‌چنین یک سبد کوچک برای حمل وسایل از محلی به محل دیگر دارند.

04
04
صندلی حمل رولیتور ‌ترکیبی

رولیتور های‌ ترکیبی، رولیتور هایی هستند که به طور دقیق همانند دیگر رولیتورها استفاده می‌شوند، اما قابلیت تبدیل شدن به عنوان صندلی حمل و نقل را در صورتی که کاربر قادر به راه رفتن نیست، دارند. پشتی صندلی عقب است و یک زیرپایی جلوی رولیتور نصب شده است تا از پای کاربر پشتیبانی کند. صندلی حمل و نقل رو به جلو است و مراقب از پشت آن را هل می‌دهد.

05
05
واکرهای آموزشی

واکرهای آموزشی، هم‌چنین به عنوان فریم‌های پیاده‌روی شناخته می‌شوند که برای کمک به راه رفتن افرادی که به شدت ناتوان هستند (بدون توانایی کافی در بدن، بازو و حتی پا و نیز کنترل لازم برای استفاده از هر دستگاه پیاده‌روی دیگر) ساخته می‌شوند. هنگام استفاده از واکرهای آموزشی، کاربر به واکر متصل می‌شود و وزن کلی بدن خود را از طریق دستگاه پشتیبانی می‌کند به نحوی که پاهای خود را بدون نیاز به حفظ تعادل بتواند حرکت دهد.