دستگاه ساکشن

دستگاه
ساکشن

دستگاه ساکشن همان طور که از نام آن مشخص است با استفاده از پمپ مکش و ایجاد خلأ، فشار منفی ایجاد می کند و هوا و مایعات را به درون خود کشیده و در مخازنی که در دستگاه وجود دارند نگهداری می کند. دستگاه ساکشن از ملزومات اتاق عمل است که هم برای بیهوشی و هم برای جراحی استفاده می شود. علاوه بر این در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد. از کابردهای دستگاه ساکشن می توان به این موارد اشاره کرد: خشک نگه داشتن محل خونریزی، خارج کردن محلول شستشو از ناحیه زخم، انجام حجامت، جمع آوری خونابه، ترشحات مخلّ در تنفس و به طور کلی هرجا که حجم مایعات خارج شده از بدن بیمار بالا باشد.

دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن بر اساس میزان خلأئی که ایجاد می کند انواع مختلف دارد: دستگاه با خلأ بالا(P>60kpa) برای استفاده در مراکز درمانی، دستگاه با خلأ متوسط (P>20kpa) برای استفاده در مطب ها و دستگاه با خلأ پایین که برای کاربردهای خانگی مناسب هستند. همچنین این دستگاه ها می توانند به صورت ثابت و سنترال باشند که پمپ خلأ مرکزی دارند و مخزن آنها ممکن است یک یا چندبار مصرف باشد و یا به صورت پرتابل باشند که قابلیت جابجایی دارند.

در خرید دستگاه ساکشن باید توجه داشت که کیفیت موتور و ظرفیت مکش آن متناسب با کابرد موردنظر باشد. همچنین قابلیت استریل شدن بدنه و لوله های رابط، جنس مناسب لوله های رابط، حجم مخزن ذخیره، میزان صدا و لرزش دستگاه، ظرفیت و توان خروجی بالا، گارانتی و خدمات پس از فروش همه از عوامل مهم دیگری هستند که باید هنگام خرید به آنها توجه شود.

همین الان ثبت درخواست کنید
برای در خواست پرستار تماس بگیرید

شما میتوانید با تماس با مرکز تدبیر و مشاوره با کارشناسان ما نزدیکترین شعب ما در شرق و غرب و شمال و جنوب تهران را انتخاب کنید و همچنین نیز برای همکاری با ما میتوانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان و مشاوران ما در کمترین زمان ممکن شما را در حل مشکل خود یاری کنند.

اسکرول به بالا